معرفی سايتهای مفيد و دو عکس زيبا

براي يافتن سايت هاي مناسب از طريق موتورهاي جستجو بايد وقت زيادي تلف کرد. چون بيشتر اين سايتها تعداد زيادي لينک را به شما معرفي مي کنند که پيدا کردن آنچه که دقيقا شما مي خواستيد مستلزم سر زدن به تمام اين لينکها مي باشد. من دراينجا تعدادي از سايت هاي مرتبط با عکاسي را که مرتب به آنها سر مي زنم معرفي کرده ام تا علاقمندان به دوربين هاي ديجيتال و عکاسي ديجيتال نگاهي به آن بيندازند. در اين سايتها هم سايتهاي آموزشي و هم سايتهاي تبليغاتي و تجاري وجود دارد.  من مطمئنم که در اين سايتها مطالب بسيار جالبي پيدا خواهيد نمود.1-  British Journal of Photography
BJP Online نسخه وبي مجله عکاسي انگليس مي باشد که با سابقه ترين مجله عکاسي هفتگي دنيا است و از سال 1854 منتشر مي شود. در اين سايت مطالب زيادي در مورد دوربين ها، عکاسي، عکاسان مشهور و ... پيدا خواهيد کرد.


2- Dcviews
دراين سايت مطالبي کامل و بروز در مورد دوربين هاي ديجيتال و درسهاي کاربردي در مورد عکاسي ديجيتال خواهيد يافت. در اين سايت مطالب به شيوه اي جالب و سر راست دسته بندي شده اند و به سادگي مي توان موضوع مورد نظر را پيدا نمود.3-Megapixel
اين سايت به عنوان يک مجله اينترنتي در سال 1998 شروع به کار کرد و به صورت ماهانه منتشر مي شود. درهر شماره 4 مطلب د رمورد مرور دوربين هاي روز و مقاله که به زباني ساده و همه فهم نوشته شده اند انتشار مي يابد. از ابتداي کار اين سايت تا کنون 120 مقاله در مورد مرور دوربين هاي مختلف نوشته شده که تماما قابل دسترسي مي باشد. ضمنا خوانندگان مي توانند با استفاده از اتاقهاي گفتگو در بحث ها شرکت نمايند. اين سايت در کانادا مستقر است و به دو زبان انگليسي و فرانسه منتشر مي شود.


4-Imaging Resource
اگر مي خواهيد مرور دوربين هاي ديجيتال را بيابيد حتما به اين سايت سر بزنيد. بخش COMPAROMETER™ را که به مقايسه کنار هم عکسهاي نمونه دوربين هاي مختلف مي پردازد حتما ببينيد. اين عکسها تحت شرايط به دقت کنترل شده اي گرفته شده اند تا مقايسه کاملي از توانايي دوربين هاي مختلف در شرايط واقعي کارشان ايجاد نمايند. در اين سايت براي تواناييهاي مختلف دوربينهاي ديجيتال شرايط تست ويژه اي طراحي شده و در تمامي دوربين ها در همان شرايط آزمايش انجام گرديده است. بنابر اين مي توان با دقت بسيار بالايي توانايي دوربين هاي مختلف در شرايط يکسان را با هم مقايسه نمود.


5-Photo District News
در اين سايت با دنياي عکاسي حرفه اي تجاري آشنا مي شويد. د راين سايت مي توانيد خبرهاي مهم صنايع عکاسي و پيشرفتهاي تکنولوژيکي در اين مورد را بيابيد. همچنين خلاصه اي از سوابق عکاسان ، خبرهاي محصولات، ليست اتفاقات جديد و آرشيو مقالات در اين سايت به فرم قابل جستجو در دسترس مي باشد.


6-Steve's Digicams
اين سايت يکي از عمومي ترين سايتهاي اينترنتي است. علاوه بر بخش خبرهاي آن که دقيقه به دقيقه بروز مي شود، بخش اتاقهاي گفتگوي آن از پر بيننده ترين بخشهاي آن است. همچنين شايد بتوان اين سايت را کاملترين سايت معرفي و بحث بر روي دوربين هاي ديجيتال مختلف ناميد. در اين سايت براي تمامي دوربين هاي معرفي شده نمونه عکسهايي با کيفيت اصلي از موضوعاتي ثابت گذارده شده است که با مقايسه آنها مي توان با دقت بسيار خوبي کيفيت دوربين ها را مقايسه نمود.  براي علاقمندان به دوربين و عکاسي ديجيتال ديدن اين سايت را اکيدا توصيه مي کنم.


7-  PC Photo Review
من هنگامي که به کمک يا توصيه نياز دارم به اين سايت مراجعه مي کنم. شايد بتوان اين سايت را بهترين در نوع خود ناميد. با استفاده از مطالب ارائه شده و اتاقهاي گفتگو در اين سايت به سادگي مي توان به بهترين انتخاب براي خريد يک دوربين، روش استفاده از آن، يا گرفتن جواب سوالهاي خود در مورد دوربين هاي ديجيتال و عکاسي ديجيتال دست يافت.


8-  Digital Photography Review
اين سايت يکی از زيباترين کارهاي ارائه شده در مورد دوربين و عکاسي ديجيتال مي باشد. د راين سايت يک عالمه مرور و اتاقهاي گفتگو و نيز يک بخش بسيار جالب که مقايسه مشخصات  دوربين هاي ديجيتال در کنار هم مي باشد خواهيد يافت. در اين سايت خبرهاي روزانه، مرورهاي منظم در مورد دوربينهاي ديجيتال، مقاله هاي فني، پايگاه داده مقايسه  دوربين ها، گالري عکس گرفته شده با دوربين هاي مختلف، اتاقهاي بحث و گفتگو و يک دايره المعارف جالب در مورد اصطلاحات عکاسي ديجيتال را مطالعه نماييد.


9-  Lone Star Digital Outpost
در اين سايت مرور چند دوربين ديجيتال و مقالات جالبي در مورد فوت و فن هاي عکاسي و اصلاح تصاوير با فتوشاپ و ... خواهيد يافت.


10-  Digital PhotoCorner
اين سايت حاوي مطالب مفيدي براي عکاسان ديجيتال از مبتدي تا حرفه اي است. در بخش نمايشگاه نمونه اين سايت کارهاي حرفه ايهاي ديجيتال نمايش داده شده و داراي اتاق گفتگويي است که بازديد کنندگان سايت مي توانند جواب سوالاتشان را در طي يکی روز دريافت کنند. يک درس انلاين عکاسي نيز دارد که شاگردان همراه با استاد کار مي کنند و کار شاگردان همراه توضيحات استاد براي استفاده سايرين در سايت قرار داده مي شود.


11-Digital Photography online
اين سايت به عکاسان ديجيتال اختصاص دارد. در اين سايت هم با تجربه ها و هم تازه کارها مي توانند چيزي جالب توجه بيابند. مرور دوربين ها و وسايل مربوطه  توسط استفاده کنندگان آنها در اين سايت قرار داده مي شود. شما نيز با باز کردن يک کد کاربري براي خودتان مي توانيد مرورهاي خود در مورد دوربين هاي ديجيتال را در اين سايت بنويسيد.


12- Digital Camera Resource Page
اين سايت توسط دو نفراز اداره کنندگان حرفه اي سايت هاي اينترنتي تشکيل شده و حاوي مطالب جالبي در مورد دوربين هاي ديجيتال مختلف مي باشد.


13- Photo.Net
اگر به عکاسي، طراحي وب، نوشتار خوب و عکسهاي عالي علاقمنديد حتما اين سيات را ببينيد. اين سايت که بدون هيچ تبليغ و فقط با هزينه اي که از فروش پرينت در مي آورد اداره مي شود پايگاهي براي نمايش عکسهاي زيبا و جذب هزاران بازديد کننده در روز شده است. براي  استفاده از امکانات اين سايت بايد در آن ثبت نام نماييد که رايگان مي باشد.
 
14-BetterPhoto
دراين سايت روشهايي براي گرفتن عکسهاي بهتر آموزش داده شده است. در اين سايت نکته هاي جالبي در مورد تکنيکهاي عکاسي، مقايسه دوربين ها و مرور کتابها ، يک بخش جالب پرسش و پاسخ و راهنمايي براي تمام جنبه هاي تصوير سازي ديجيتال يافت مي شود.


15-Web Information Resource
مرجعي براي يافتن سايتهاي مفيد در مورد دوربين و عکاسي ديجيتال


16-PBase


در اين سايت مجموعه ای از عکسهای گرفته شده توسط عکاسان مختلف که عمدتا غير حرفه ای هستند بر اساس نوع دوربين يا موضوع دسته بندی شده و برای مقايسه و يا ديدن نمونه عکسهای هر دوربين سايت جالبی می باشد. به علاوه صدها هزار عکس موجود دراين سايت به خودی خود جالب است.


 


17-DigitalCamera


اين يکی که ديگر معرف حضور همه هست. 09.gif


--------


دو تن از دوستان هنرمند نمونه ای از کارهايشان را برای من ارسال نموده بودند که حيفم آمد شما هم آنها را نبينيد.


در صورتی که ساير دوستان نيز علاقمند به نمايش کارهايشان باشند انها را برای من ارسال نمايند تا با نام خودشان در اينجا بگذارم. لطفا در صورت امکان مشخصات فنی بيشتری در مورد شرايط عکسبرداری بفرستيد تا ارزش آموزشی بيشتری داشته باشد.


 


ghorbagheh.jpg
 

عکس از: روتوشباشی


 مکان: کلاردشت


دوربين: Fuji Finepix s602


 مد ماکرو - ۲ سانتيمتر


برای ديدن عکس بزرگتر کليک کنيد

 


عکس از: احمد


نوع دوربين: Fuji 6900 zoom


تنظيم: حالت اتوماتيک


مکان: درياچه سد زاينده رود - چادگان - اصفهان. قهوه خانه سنتی


--------

امروز اديتور جديد پرشين برای من فعال شده بود. هر چند امکانات زيادی دارد ولی من با قبلی خيلی راحت تر بودم... اين يکی هم سنگين است و هم زيادی هوشمند است!

/ 10 نظر / 40 بازدید
راد

دوست خوبم سلام ، طبق روال معمول خدمت رسيدم.وبلاگ خوب و با طراحی قشنگی داری . خوشحال خواهم شد چنانچه تمايل داشتی به کلبه محقر ما نيز سری از روی صفا و صميميت بزنيد و از راهنمايتون بنده را بهره مند فرماييد . يا علی مدد

کوروش

به عنوان يک آماتور که جديدآ به هنر عکاسي علاقه‌مند شده ترجيه ميدم همين سايت شما رو بخونم !‌ P: ... با اجازتون بهتون لينک دادم.

m

موفق باشيد

m

راستی پی ۵۲ سونی چطوره ؟

احمد نون

ازلطف شماو استفاده از عکس ارسالی سپاسگزارم اميدوارم سايردوستان هم نمونه عکسهايشان را به اين وبلاگ ارسال کنند. درضمن عکس من ازساختمان قهوه خانه سنتی مشرف به درياچه سد زاينده رود درمنطقه چادگان استان اصفهان بود. وقصد دارم نمونه های عکسهايی راکه از کنگره گذشته شعروقصه جوان دربندرعباس گرفته ام برای شما ارسال کنم .موفق باشی

احمد نون

ازلطف شماو استفاده از عکس ارسالی سپاسگزارم اميدوارم سايردوستان هم نمونه عکسهايشان را به اين وبلاگ ارسال کنند. درضمن عکس من ازساختمان قهوه خانه سنتی مشرف به درياچه سد زاينده رود درمنطقه چادگان استان اصفهان بود. وقصد دارم نمونه های عکسهايی راکه از کنگره گذشته شعروقصه جوان دربندرعباس گرفته ام برای شما ارسال کنم .موفق باشی

mj

توضيح عکس قورباغه : مکان : کلاردشت زمان : ۱۲ ظهر دوربين : ّFuji Finpix s602 روش : ماکرو از فاصله ۲ سانتی متر www.rootooshbashi..blogspot.com www.rootooshbashi.com

Mahdi Rezaiyan

با سلام خيلی ممنون از مطالب مفيدتون.

Reza

جناب روتوشباشی و احمد اقا - اطلاعات کامل عکسهای شما اضافه شد. از ارسال آنها متشکرم. موفق باشيد.

m

آقا وبلاگ من دچار مشکل شده و يه هفته است نميتونم بنويسم چه کنم ؟