معرفی دوربين - Nikon Coolpix 5700


image001.jpg

دوربين Nikon Coolpix 5700 اولين دوربين ديجيتال 5 مگاپيکسلي است که داراي زوم اپتيکال 8 برابر مي باشد. لنز تمام شيشه اي 9-72mm Zoom-Nikkor معادل با 35-280mmدر مقياس فيلم 35mm شامل دو لنز شيشه اي قالبگيري شده با ابيراهي بسيار کم (ED) و پوشش فوق تقويت شده Nikon مي باشد. مشخصات پيشرفته به همراه بدنه محکم و جمع و جور و صفحه LCD کاملا متحرک، اين دوربين را به انتخابي مناسب براي عکاسان با تجربه تبديل نموده است.
اين دوربين، اولين دوربين از سري Coolpix است که داراي منظره ياب الکترونيکي مي باشد و قادر است براي کنترل بيشتر بر تصاوير، آنها را در فرمت RAW ذخيره نمايد. اين دوربين تا يک دقيقه فيلم به همراه صدا ضبط مي نمايد.
CCD پنج مگاپيکسلي اين دوربين با حداکثر دقت 1920*2560 پيکسل قادر به ايجاد پرينت هايي در اندازه 20*16 اينچ با کيفيت بسيار خوب مي باشد. سيستم اتوماتيک " انتخابگر بهترين عکس" در اين دوربين مي تواند دقيقترين عکس را از بين چند عکس متوالي از يک موضوع انتخاب و ذخيره نمايد.


image002.jpg

LCD اين دوربين با 1.5 اينچ اندازه قادر به چرخش 270 درجه بوده که عکاسي در هر وضعيتي را راحت مي سازد. سرعت بالاي شاتر تا 4000/1 وسرعت عکاسي تا 3 fps و نيز گرفتن 10 عکس پي در پي با سرعت 3 يا 1.5 فريم بر ثانيه از ديگر مشخصات جالب اين دوربين مي باشد. اين دوربين داراي سيستم کاهش نويز در 4/1 ثانيه يا طولاني تر بوده و در مد عکس واضح Clear image Mode عکسي با نويز بسيار کم، دقت رنگ بالا، لبه هاي صاف و محدوده ديناميکي وسيع با دقت 960*1280 ارائه مي دهد.
سرعت شاتر اين دوربين بين 8 تا 4000/1 ثانيه مي باشد و تنظيمهاي ديافراگم آن بين F2.8 تا F10.3 مي باشد. حساسيت دوربين مي تواند در حالتهاي اتوماتيک و يا ISO 100,200,400,800 قرار بگيرد. فلاش دوربين سرخود بوده و امکان استفاده از فلاش خارجي نيز وجود دارد

مشخصات دوربين Coolpix 5700
- CCD 5MP براي تصاويري تا سايز 1920*2560 پيکسل
- لنز Nikkor 8x zoom (35-280mm in 35mm equivalent) با شيشه ED
- فوکوس در حالت ماکرو با AF تا فاصله 1.2 اينچ
- مانيتور LCD اندازه 1.5 اينچ و چرخش 270 درجه
- منظره ياب الکترونيکي با 180000 پيکسل دقت
- شکاف حافظه CF نوع II و سازگار با ميکرودرايو
- ضبط تصاوير در فرمت Jpeg و jpeg فشرده و RAW
- باتري قابل شارژ EN-EL1 و شارژر همراه دوربين
- امکان مرور سريع تصاوير
- مدهاي تنظيم برنامه ريزي شده اتوماتيک، اولويت شاتر، اولويت ديافراگم و تمام دستي
- مدهاي عکاسي: تکي، پيوسته سريع، پيوسته کند، پيوسته بسيار سريع، 16 عکسي، و فيلم QVGA 320x240 با صدا با 15fps تا يک دقيقه
- مد عکاسي انتخاب اتوماتيک بهترين عکس از چند عکس پي در پي
- سرعت شاتر از 4000/1 تا 8 ثانيه (مد Bulb تا 5 دقيقه!! )
- تنظيم ديافراگم از F2.8 تا F10.3 در 10 گام
- داراي ديافراگم 7 تيغه براي کنترل دقيق عمق ميدان
- کنترل روي شدت اشباع (سچوريشن) رنگ
- سيستم فوکوس 5 نقطه اي، دستي و اتوماتيک نقطه اي
- تنظيم نور 256 جزئي ماتريسي، ميانگين گيري مرکزي يا نقطه اي
- سيستم کاهش نويز براي زمانهاي طولاني نوردهي
- مد عکس واضح
- ISO اتوماتيک و 100,200,400 يا 800
- تراز سفيدي ماتريسي اتوماتيک به اضافه مدهاي دقيق، نور تنگستن، فلورسانت، ابري ، لامپ عکاسي و انتخاب کاربر
- محدوده بندي AE همراه با تراز سفيدي و ميزان نور
- فلاش سرخود با مدهاي اتوماتيک، ضد سايه، slow sync و کاهش قرمزي چشم
- محل نصب لامپهاي مخصوص عکاسي Nikon
- سازگار با تکنولوژي پرينت Epson
- درگاه USB 1.1 براي انتقال تصاوير به کامپيوتر
- سازگار با کنترل از راه دور سيمي Nikon MC-EU1
- کارت حافظه 32 MB
قيمت دلاري 1200$

نماي فيزيکي


image003.jpg


image004.jpg


image005.jpg

توضيحات بيشتر در مورد اين دوربين را
اينجا و نمونه عکسهای آن را اينجا ملاحظه نماييد.

لطفا با ارائه نظرات و پيشنهادات خود در مورد مطالب اين وبلاگ به سودمندی هر چه بيشتر آن کمک کنيد. ضمنا اگر دوستان مطالبی را که خودشان ترجمه يا تاليف نموده اند در اختيار اين جانب قرار دهند بنام خودشان در اين سايت ارائه خواهد شد.
---
ضمنا ليستی از دوربين های ديجيتال مختلف و مشخصات خلاصه ای از آنها که بر اساس رزولوشن مرتب شده اند را در اينجا قرار داده ام. تمام انها هم به صفحه مرور مشخصات آنها در سايت Steve-Digicams لينک داده شده اند.

/ 7 نظر / 84 بازدید
hamid

نظرتون راجع به دوربين های ديجيتالolympusمعروف بهCAMEDIAچيه؟

مجنون..

سلام...مطالبت خيلی مفيده...

Reza

تا جايی که من ديده ام دوربين هایOlympus سری C دارای مشکل سايه های رنگی در حاشيه اشياء - فکر می کنم بخاطر مرغوب نبودن نوع لنز - و نيز کمی می باشد. به نظر من دقت رنگی مناسبی نيز ندارد. البته اين مشکلات در بررسی کارشناسانه به چشم می آيد و کيفيت عکسهای آن برای استفاده خانوادگی و غِر حرفه ای مناسب است. ولی فکر می کنم در ايران قيمت آنها بالاتر از دوربين های هم رده اشان - از لحاظ مشخصات - می باشد. مثلا می توان دوربين با مارک سونی که دارای کيفيت بهتر و مشخصات مشابه است را با قيمت پايينتر خريد.

Reza

کلمه نويز در خط دوم جا افتاده است: .....و نيز کمی نويز می باشد.....

man

سلام، مطالبی که می نويسيد بسيار جالب و مفيد هستن. اگر بشه مقداری در مورد مشخصات فنی بيشتر توضيح بديد يا منابعی رو برای درکِ بهتر اون ها معرفی کنيد خيلی مفيد تر خواهد بود. واقعا از اين که چنين اطلاعاتی رو در اختيار قرار میدید متشکرم.

shahram44

من به کسانی که اين دوربين را انتخاب کرده اند يک نکته را بگويم . مشکل اساسی اين دوربين اين استکه فوکوس دستی ندارد بنابراين فوکوس اتوماتيک خصوصا در نورهای کم بسيار کم دقت و سخت است. اما از نظرکيفيت به نظرم بهترين دوربين ۵مگاپيکسلی است.

رضا

من يک دوربين ۵۷۰۰ نيکون دارم که می خواهم بفروشم نزديک به ۲ماه خريدم و کاملا سالمه ممنونم